Karlovarský kraj slaví 6. místo na ODM

Zástupkyně našeho klubu na Olympiádě dětí a mládeže uhrály 6. místo v házené a v celkovém pořadí krajů 13. Každý zápas byl odehrán na dva poločasy po 15 minutách. Kraje byly rozděleny na dvě skupiny, kdy z prvních míst se postupovalo do semifinále automaticky, druhý z jedné skupiny sehrál ještě zápas navíc o postup do semifinále. Naše holky postupovaly do bojů o semifinále z 2. místa, ale bohužel celek z 3. místa druhé skupiny neporazily, nakonec tedy hrály o 5. místo, kde neuspěly znova a tím se usadily na 6.místě. Pro všechna děvčata to byla nejspíš největší akce, kterou do té doby zažily a doufáme, že si domů dovezly mnoho zkušeností a budou v házené pokračovat i nadále.

REPREZENTANTKY

Baťková Linda, Brejchová Kateřina, Jedličková Karolína, Jelínková Tereza, Königová Markéta, Kunová Karolína, Mayhoub Laura, Melková Vanessa, Míšánková Adéla, Nováková Adéla, Pužová Jana, Rojkovičová Štěpánka, Salajková Nina, Šandová Žaneta, Schulzová Barbora, Spálovská Barbora

KOMENTÁŘ TRENÉRA

Hodnocení Jiřího Maršíka, trenéra týmu výběru dívek Karlovarského kraje k dnešnímu utkání, které rozhodlo o tom, že budeme bojovat o konečné 5. místo LODM 2022.👇🏻

“To, že jsme se dostali k dnešnímu televiznímu utkání, je pro účastníky Olympiády, myslím, překvapení. Před duelem s Olomouckým krajem o postup do semifinále jsme si dali jasný cíl. Odvézt maximum po celých třicet minut. Nepodlehnout skepsi po nepovedených akcích. A hlavně si utkání v této atmosféře užít. Soupeř byl kvalitní, ke hře kterou jsme dokázali předvést proti kraji Zlínskému, jsme se prakticky ani nedostali. Ale děvčatům patří přesto velká poklona a poděkování. Prohra o dvě branky, když se ne vše podaří, není žádná ostudu. A přístup byl opravdu ode všech parádní. Zítra v utkání o páté místo nás čeká výběr Prahy. My už víme, že si zápas půjdeme jenom užít a pokud to půjde, chceme dát příležitost všem šestnácti hráčkám. I když v minutáži 2 x 15 to není vůbec jednoduché. Děkujeme všem za podporu, kterou máme přímo zde na místě a nebo při sledování přenosů. Doufám že si všichni dnešní zápas u televize užili stejně tak jako naše děvčata na práce. Kdy se něco takového zase poštěstí? Všechny holky jsou v pořádku a užívání si večerní pohodu s ostatními olympioniky. ”